Правниот Франкенштајн СЈО, вон сите закони, служи како алатка во заплашувањата за едно општество само за Зоран Заев и криминалната однародена банда, за ...
сите 38 | | | веќе видена

На улица „Александар Урдаревски“ во Скопје избувнал пожар во трафика сопственост на А.З.(52) од Скопје. Опожарен бил и надворешен дел од соседна сендвичара. ...
сите 77 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини порача по повод 2 Ноември – Меѓународен ден за ставање крај на неказнивоста ...
сите 25 | | | веќе видена

Александар Николоски вчера призна дека тој, антизападниот Мицкоски и антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ со месеци свесно ги лажеле граѓаните. Да, точно е, ...
сите 55 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за земјоделство организираше акција за спречување на рибокрадци. Акцијата се одвиваше со поддршка на припадниците на езерската полиција ...
сите 38 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Македонија, предводена од Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска присуствуваше на одбрана на VI-ти ...
сите 16 | | | веќе видена

Денешната презентација на “Прирачникот за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик“ како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден за ...
сите 33 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи на средбата со новоименуваниот амбасадор на Република Полска во Македонија Војчех Јежи Тичињски, најпрвин упати честитки до ...
сите 67 | | | веќе видена

Предлозите на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“ Владата ќе ги вгради во нацрт-текстот на амандманите што ...
сите 333 | | | веќе видена

„Владата утврди нацрт-амандмани на Уставот на Република Македонија, согласно Договорот од Преспа и согласно заклучоците на Парламентот на РМ. Низ инклузивен ...
сите 460 | | | веќе видена

За време на првата конференција за аерозагадување организирана од страна на Светската здравствена организација која се одржуваше од 30 октомври до 1 ноември ...
сите 89 | | | веќе видена

Државните хартии од вредност ќе котираат на Македонската берза. Тие ќе станат достапни и за странските институционални инвеститори, а зголемената побарувачка ...
сите 15 | | | веќе видена

По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за ...
сите 62 | | | веќе видена

Во Скопје денеска ќе биде одбележан Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите. По тој повод ќе биде организиран ...
сите 51 | | | веќе видена

next