Мицкоски и Бачев докажуваат кој е поголем противник на македонската интеграција во НАТО и ЕУ, обвини пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов. Тој ...
сите 8 | | | веќе видена

Ситуацијата и понатаму е загрижувачка бидејќи денеска до 13 часот во Клиниката за инфективни болести во Скопје се примени уште седум деца од двегодишна ...
сите 200 | | | веќе видена

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила рано утрово во 06:30 часот на патот Крушевац – Каоник. До несреќата дошло кога автобус и автомобил се ...
сите 20 | | | веќе видена

Се јави антизападниот агент Никола Груевски, им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев против Македонија, велат во соопштението од СДСМ испратено ...
сите 109 | | | веќе видена

Третата фаза од уставните промени го „испровоцираа“ поранешниот премир Никола Груевски па вечерва се јави преку Фејсбук со свој став за промената на уставот. ...
сите 28 | | | веќе видена

Двајцата вработени во Царинската управа, кои пред неколку недели во Будимпешта го посетија бегалецот, Никола Груевски се распоредени на други позиции во ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево од пред Собранието на Македонија истакна дека Владата на Заев мора да биде победена, прво на ...
сите 325 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство- Скопје презеде ...
сите 61 | | | веќе видена

Снег, камења и паднати дрвја предизвика целосен прекин на сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар. Засега нема информации колкава количина на снег, ...
сите 237 | | | веќе видена

Групата од осум независни пратеници кои во првата фаза дадоа зелено светло на уставните промени за ТВ21 велат дека тие не се кочничари за почеток на седницата ...
сите 151 | | | веќе видена

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика. Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и ...
сите 45 | | | веќе видена

Годинава ќе стартува регистарот на вистински сопственици со кој ќе се евидентираат физичките лица, сопственици на правни субјекти кои ги поседуваат или ...
сите 13 | | | веќе видена

Нови седум случаи на заболени деца од мали сипаници синоќа се примени на Клиниката за инфективни болести во Скопје соопштуваат од Министерство за здравство. Од ...
сите 124 | | | веќе видена

next