Ребалансот на Буџетот помина во Влада, а утре, ќе се разгледува и во Собраниската комисија. Целта на овој ребаланс е финансиски да им се помогне на општините ...
сите 33 | | | веќе видена

Во Младинскиот Културен Центар денеска се собраа повеќе децата за да се дружат. На средбата беа поканети и децата со посебни потреби. Целта на настанот беше за ...
сите 11 | | | веќе видена

Критичкото оценување на вестите и медиумската писменост на младите во напливот на лажни вести и пропаганда е од големо значење. Искуствата и анализите ...
сите 2 | | | веќе видена

Децата кои што дојдоа денеска во Градскиот парк за да ја видат куќичката на Џуџињата, видоа само остатоци од таа куќарка што била уништена во текот на ноќта. ...
сите 8 | | | веќе видена

Граѓаните во Република Македонија гладуваат, економијата крахира, а државата тоне во сиромаштија. Додека сите економски и социјални параметри одат во негатива ...
сите 219 | | | веќе видена

Вчера на игралиште во општина Ѓорче Петров каде пријавителот бил судија ангажиран од Фудбалска федерација на Македонија на фудбалски натпревар од првенство за ...
сите 153 | | | веќе видена

Москва сака деловни и нормални односи со САД со обострано почитување и повеќепати даде предлог како да се изгради дијалог со Вашингтон, изјави рускиот министер ...
сите 22 | | | веќе видена

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков денеска испрати отворено писмо до лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Писмото беше испратено до медиумите, а Мијалков за ...
сите 334 | | | веќе видена

Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, ...
сите 247 | | | веќе видена

Зад мене е центарот на грозоморието во кое што е втурната Република Македонија. Зад мене е центарот на акцијата за обезличувањето на Република Македонија, за ...
сите 9 | | | веќе видена

next