Грчкиот премиер Алексис Ципрас вечерва во интервју за грчките медиуми рече дека доколку Парламентот на соседната земја го ратификува договорот од Преспа, а ние ...
сите 572 | | | веќе видена

Лидерот на Беса вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 зборуваше за барањата кои Беса ги има и ги бара од Заев да ги исполни со цел да дадат зелено светло на уставите ...
сите 234 | | | веќе видена

Во дебатата „Click Plus“ на ТВ21 вечерва Касами ги образложи условите под кои БЕСА би дала зелено светло за уставните измени во третата фаза, каде потребно е ...
сите 255 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатнион магазин „Click Plus“ на ТВ21 дебатиравме со Биљал Касами кој рече дека доколку не се исполнат барањата кои ги има БЕСА нема ...
сите 241 | | | веќе видена

Рекреативниот центар на Попова Шапка е заборавен, а тоа го признава и самата влада. Со текот на времето, проблемите само се трупале, а до сега не е најдено ...
сите 35 | | | веќе видена

Пред Нова Година, Владата го повлече од Собрание предлог-законот за Комисијата за спречување корупција. Истиот закон денеска беше вратен во Собрание, но со ...
сите 89 | | | веќе видена

На криминален начин, преку судството и обвинителството, Зоран Заев ги уценува пратениците да гласаат за уставните измени, а со тоа и за промена на уставното ...
сите 91 | | | веќе видена

Двете движења „Македонија Блокира„ и “Христијанско братство“, кои се против Уставните измени ја блокираа улицата пред Собранието. На тој начин уште еднаш го ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако Министерството за здравство ја доби информацијата преку секторот за информирање, од фотографиите низ социјалните мрежи, дека еден отсто од вкупното ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја отвори „Родителската куќа“, која е наменета за родители чии деца се на подолг престој во болница. Родители кои ...
сите 25 | | | веќе видена

Од Агенцијата за цивилно возздухоплоство потврдија дека во иднина функцијата на генерален директор ќе ја извршува досегашниот пратеник Томислав Тунтев. „Ве ...
сите 43 | | | веќе видена

На сопругата на норвешкиот милионер веќе неколку месеци и се губи трагата после киднапирањето. Ан-Елизабет Фалкевик Хаген исчезна на 31. октомври од својот дом ...
сите 13 | | | веќе видена

next