Секој викенд од рано наутро група планинари и рекреативци се упатуваат кон Националниот парк „Пелистер“, решени да го обноват планинарскиот дом Копанки, кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Две годишно дете почина наКлиничкиот центар за инфектологија откако ја изгуби битката со болеста. Од институтот за инфектологија известија дека станува збор за ...
сите 19 | | | веќе видена

Иако ВМРО-ДПМНЕ се уште не излезе со официјален став околу референдумот, пратеникот од оваа партија Антонио Милошовски до Собранието достави документ со кој ...
сите 239 | | | веќе видена

Овие две метални структури поставени од сопственикот на хотелот Арка, а кои се отстранети од работниците на објектот што се графи спроти хотелот, станаа ...
сите 14 | | | веќе видена

Сѐ уште е неизвесно дали пратениците кои нема да бидат „ЗА“ или „ПРОТИВ“ референдумското прашање ќе добијат дел од 80-те милиони денари. Формулата за поделба ...
сите 229 | | | веќе видена

Евроамбасадорот Самуел Жбогар референдумот го гледа како суштински момент, бидејќи како што вели, во прашање е иднината на Македонија. Тој во интервјуто за ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешното рочиште за случајот „Монструм“, загрозениот сведок одговараше на прашањата на одбраната. Сведокот, кој исказот го даде од друга просторија со ...
сите 49 | | | веќе видена

Пратеници од германскиот Бунтестаг денеска беа примени од премиерот Зоран Заев на разговори во врска со евро-атланската иднина на Македонија. Пратениците Јосип ...
сите 13 | | | веќе видена

Со цел подобро да се распределат средствата за кампањата за референдумот, Собранието побара од пратеничките групи во рок од 3 дена да кажат дали ќе учествуваат ...
сите 276 | | | веќе видена

Според содржината на обвинителниот акт, Игор југ влегол во Собрание на 27 април со наредба физички да го ликвидира Зоран Заев. Заедно со другите 32 обвинети, ...
сите 240 | | | веќе видена

Владата му обезбеди на Собранието 80 милиони денари за кампањата за референдумот. Собранието одлучи тие пари да ги распредели пропорционално на сите страни, и ...
сите 278 | | | веќе видена

По неуспешниот тендер за државна финансиска поддршка за авио компании, властите најавија нов, но и нови критериуми за доделување на субвенциите. Без да ...
сите 10 | | | веќе видена

next