Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за МИА, говори за последните случувања и односите меѓу Македонија и Грција, Договорот од Преспа, за ...
сите 21 | | | веќе видена

Дрвен мост полн со луѓе, падна во паркот Горки за време на новогодишната ноќ. Лекарска помош побарале 13 лица, а засега нема информации за загинати. Внимание, ...
сите 18 | | | веќе видена

Осум лица се повредени откако непознато лице кое имало околу дваесетина години, со автомобил се залетал во толпа на луѓе кои славеле Нова година во Токио. ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако е празник и време за славење, треба да бидете внимателни со алкохолот и храната. Ова се советите на Шпреса Хасани од Здравствен дом Скопје. 10 екипи од ...
сите 23 | | | веќе видена

Адвокатот, Насер Рауфи, смета дека 2018 е неуспешна и за СЈО, бидејќи не ги презема потребните мерки, и не ја заврши својата работа како што треба. Причината ...
сите 22 | | | веќе видена

Доаѓањето на Дедо Мраз во Скопје оваа година беше поразлично. Тој пристигна со електричен автомобил. Со црвена облека, ѕвонче во рака, и впечатливи чизми, ги ...
сите 25 | | | веќе видена

Европските земји, соседството, но и егзотичните дестинации како Малдиви, Тајланд, Дубаи, Египет се дел од изборот за дочек на 2019-та на македонските граѓани. ...
сите 5 | | | веќе видена

Новогдишната честитка од институциите за Кире Јаневски кој е лице со церебрална парализа од село Драчево и зема нега од 4 300 денари. Неговата сметка е ...
сите 7 | | | веќе видена

Последниве денови во медиумите е присутен случајот на главниот внатрешен ревизор на Универзитетот “Св. Кирил и Методиј” во Скопје. Заради објективно ...
сите 7 | | | веќе видена

next