Само неколку дена откако Антикорупциската комисија ги објави случаите кои ќе бидат отворени за вработувањата на децата и роднините на актуелни функционери во ...
сите 96 | | | веќе видена

Во Основниот суд – Скопје 1, продолжи судскиот процес за случајот „27 април“ кој се однесува на насилниот упад во Собранието. Во завршните зборови, обвинетиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Очајното ВМРО-ДПМНЕ немајќи никаков план, никаква идеја ниту политички концепт почна и сообраќајните несреќи и трагедиите да ги злоупотребува, се вели со ...
сите 61 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поведе постапка против вкупно девет лица од организирана криминална група за ...
сите 54 | | | веќе видена

Од МВР реагираат на прес конференцијата на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ околу контролите извршени во „Авто мото здружение Гостивар“, за што велат дека ...
сите 147 | | | веќе видена

„Вистинската адреса на која ВМРО-ДПМНЕ треба да постави прашања за непотизам е нивниот лидер Христијан Мицкоски кој треба да им одговори како од толку многу ...
сите 90 | | | веќе видена

Епидемијата на мали сипаници е во раст. До средината на февруари регистрирани се вкупно 259 случаи на мали сипаници. Според податоците на Институтот за јавно ...
сите 94 | | | веќе видена

Власта го клекна земјоделието на колена. Над 60 илјади тони јаболка во Преспа стојат во магацините неоткупени. Почнува новата сезона, а земјоделците не знаат ...
сите 85 | | | веќе видена

Фондот за здравствено осигурување на Македонија донесе одлука за линеарно зголемување на квотите за дополнителни 12.000 денари за секоја здравствена установа – ...
сите 94 | | | веќе видена

Во рамките на официјалната посета на Кралството Данска, министерот задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, денеска оствари средба со Заменик-шефот на Одделот за ...
сите 29 | | | веќе видена

И по Мира Дизел доаѓа Милева Ѓорѓиева, исто така пратеничка на СДСМ. Пратеничката на СДСМ од Радовиш, Милева Ѓорѓиева, направила копи-паст на моделот за ...
сите 96 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 46 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска рече дека според средствата на сметка на Дирекцијата за складирање сме најдобри во регионот и дека има ...
сите 19 | | | веќе видена

„Пред само 6 дена се случи кобна сообраќајна несреќа во која 15 невини луѓе го загубија несреќно животот, а уште толку се повредени и се наоѓаат на клиниките. ...
сите 147 | | | веќе видена

next