Заменик Претседателот на Владата, задолжен за Европски прашања Бујар Османи, во рамки на својата работна посета на Брисел, оствари неформален брифинг со ...
сите 94 | | | веќе видена

Од АКК (Авто Картинг Клуб) од Скопје, реагираат по повод пишувањата за повредени гледачи на автомобилската трка на Водно одржана изминатиот викенд, кога беа ...
сите 32 | | | веќе видена

СДСМ веднаш врати на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Власта истакна дека најтешкото за Македонија заврши со заминувањето на Никола Груевски, а неговиот наследник ...
сите 338 | | | веќе видена

Викендот што измина, на некои од високoпланинските патишта во Полог и пред се по долината на Радика, во доцните вечерни и раните утрински часови, а како ...
сите 58 | | | веќе видена

На 11.11.2018 година во 15,05 часот на Граничниот премин “Свети Наум“ при излез од Р.Македонија при проверка на патничко моторно возило „Цитроен“ со албански ...
сите 44 | | | веќе видена

Едно лице го загуби животот шестмина се повредени откако утринава во центарот на Белград трамвај излета од шините. Трамвајот со бројот 12Л на крстосницата меѓу ...
сите 34 | | | веќе видена

„Партиското „Кацарска судство“ и аболицираниот Зоран Заев ја уништија демократијата и правдата во Република Македонија. Криминалниот картел на власт преку ...
сите 338 | | | веќе видена

Денеска во Брисел, Македонија го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен како „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во ...
сите 94 | | | веќе видена

Авион на „Ер Астана“ со шест членови на екипажот и без патници, приднудно слета во Португалија, откако претходно пилотите побарале помош од португалските ...
сите 32 | | | веќе видена

Илјадници државјани на Бугарија ги блокираа важните патишта во таа земја во знак на протест поради високите цени на горивата и зголемените даноци на старите ...
сите 32 | | | веќе видена

За сите оние кои тргнуваат од Скопје кон Велес, или во обратен правец, АМСМ препорачува внимателно возење поради појава на утринска магла, по што видливоста е ...
сите 40 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за уставни прашања попладнево со девет гласа „за“, пет „против“ и ниту еден „воздржан“ го поддржа четвртиот амандман на Уставот што ...
сите 128 | | | веќе видена

next