На денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април, се презентираа смс пораки и вибер комуникација од пратеникот Крсто Мукоски кои биле испраќани ...
сите 166 | | | веќе видена

САД веруваат дека Никола Груевски ќе го отслужи својот затворски мандат во Македонија. Ова го соопштија од Стејд департментот, поточно од прес службата. „По ...
сите 257 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор за распределба на странска помош во Република ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски и директорот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов побара одговори на неколку прашања од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, меѓу кои и тоа што барал во ...
сите 109 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство соопшти дека ќе гони службени лица кои наводно му асистирале на обвинетиот Никола Груевски да избега од Македонија и да замине во ...
сите 296 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски од пред седиштето на СДСМ, се обрати со напади кон премиерот Зоран Заев и министерот Оливер Спасовски, истакнувајќи ...
сите 271 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска, денеска изјави дека се подготвува барањето за екстрадиција на Никола Груевски од Унгарија. „Чекаме прво превод на ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали бегството на екс премиерот Груевски го вклучи алармот? Паника кај сите обвинети во предметите на СЈО. Колку оваа нова ситуација ќе влијае врз натамошните ...
сите 23 | | | веќе видена

ТВ21 од унгарската Амбасада во Тирана побара одговор на прашањето дали кај нив е побаран азил од страна на Никола Груевски, а тие ни одговорија дека се без ...
сите 145 | | | веќе видена

Неколкуте поранешни членови на ВМРО-ДПМНЕ кои беа исклучени после случувањата во Собранието и прифаќањето на уставните измени, за ТВ21 рекоа дека последните ...
сите 15 | | | веќе видена

Денес, министерот за надворешни работи Никола Димитров, оствари телефонски разговор со својот унгарски колега Петер Сијарто, а во врска со поднесеното барање ...
сите 257 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со лисици на раце денеска беше донесен од затворот Шутка во полициска придружба преку гаражите од Кривичен ...
сите 427 | | | веќе видена

Унгарските власти на прес конференција денеска го искажаа својот официјален став околу бегството на Никола Груевски и барањето на азил во Унгарија. Тие пред ...
сите 296 | | | веќе видена

next