Според податоците од најновиот извештај на Светска Банка за земјите од Западен Балкан, јавниот долга на Северна Македонија за 2018 година се зголемил во однос ...
сите 20 | | | веќе видена

28 години независност, а денеска за првпат грчки премиер ја посети Северна Македонија. Требаше да се реши прашањето за името и да се промени името на ...
сите 4 | | | веќе видена

Арти има 9 години и е од Скопје. Тој заедно со своите родители излезе за да се прошета низ Старата чаршија. На 18 месеци му бил дијагностициран аутизам, поради ...
сите 12 | | | веќе видена

Нема конечно решение но има одреден напредок. Вака може да се дефинира денешната четврта рунда разговори на работните групи меѓу власта и опозицијата. Антонио ...
сите 117 | | | веќе видена

„Целта на овој закон се реформи во областа на јавното обвинителство кои што ќе значат приближување на нашата земја кон членство на Европската унија. Ќе ги ...
сите 117 | | | веќе видена

Авион се урнал најверојатно поради лошите временски услови. Првичните информации до кои дојде ТВ21 говорат дека се работи за мал авион во кој се наоѓало цело ...
сите 420 | | | веќе видена

Кај врвот Солунска Глава попладнево во 16 часот и 18 минути исчезна „цесна“ во која имало 4 лица кои биле државјани на Бугарија. „Во 16,18 минути над врвот ...
сите 15 | | | веќе видена

Авион кој попладнево полетал од Охридскиот аеродром изчезнал во близина на пределот на Солунска Глава. Леталото полетало од Охридскиот аеродром. Не е познато ...
сите 17 | | | веќе видена

Неофицијално, најпрво едното возило влетало со огромна брзина и удира во бетонот, па другото се забило во него. Загинатата жена е од Кичево, а возела автомобил ...
сите 12 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи известуваат за состојбата со пожарите во текот на денешниот ден. И денеска најмногу гори во регионот на Битола каде што има ...
сите 127 | | | веќе видена

Грчката опозиција се заканува дека ќе го поништи договорот од Преспа кога ќе дојде на власт. Нешто слично е и со опозицијата во нашата земја. Вчера кандидатот ...
сите 8 | | | веќе видена

Алексис Ципрас исто како и неговиот колега Зоран Заев е убеден дека Договорот од Преспа ќе биде корисен за двете земји во сите области. Тој истакна дека Грција ...
сите 102 | | | веќе видена

next