Архива на вести за 12 Февруари 2019

Досега, владата на Скопје не ја добила вербалната нота од Атина дека пристапниот Протокол за прием на Македонија во НАТО е изгласан во грчкиот парламент, ...
сите 7 | | | веќе видена

Тимот на Солскјер ќе се обиде да ја искористи проблематичната ситуација во која се најде францускиот тим кој ќе игра без Кавани и Нејмар, Рома и Порто ...
сите 53 | | | веќе видена

Државниот Збор на Република Словенија денеска на вонредна седница го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, со што Словенија стана ...
сите 132 | | | веќе видена

Вкупно 638 барања за исплата на 6,3 милиони евра од првиот повик за ИПАРД 2 се пристигнати до денеска во Платежната агенција, додека за 148 барања на сметките ...
сите 7 | | | веќе видена

Демонстрантите ги блокираа автопатиштата во Каталонија пред почетокот на судењето на 12 каталонски сепаратисти во Мадрид. Тие се обвинети по повеќе точки, меѓу ...
сите 42 | | | веќе видена

САД ги презедоа првите мерки против институции на Косово поради одбивањето на премиерот Рамуш Харадинај да ги повлече или суспендира таксите од 100 отсто за ...
сите 107 | | | веќе видена

Царинската управа најави дека утре на граничниот премин „Богородица“ кај Гевгелија ќе изврши поставување на табла со новото уставно име на државата. Претходно, ...
сите 66 | | | веќе видена