Архива на вести за 12 Февруари 2019

Дел од корисниците од улиците „Жил Верн" и „Балканска" во Општина Кисела Вода утре од 9:00 до 14:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Од ...
сите 44 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното ...
сите 38 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј се очекува денеска да побара повеќе време за преговори со ЕУ за „бекстоп“ протоколот во однос на ирската граница. „Бекстоп“ е ...
сите 69 | | | веќе видена

Загатка е намерно енигматско или амбициозно прашање што бара промислување и често писмен одговор. Загатката е форма на игра погодување, кое е дел од фолклорот ...
сите 6 | | | веќе видена

Возбудувањата во осминафиналето од елитното европско клупско натпреварување стартуваат со една мега пресметка на Олд Трафорд, каде силите ќе ги одмерат ...
сите 69 | | | веќе видена

Се активира новата тарифа за награда и надоместок на трошоците на извршителите, со што се очекуваат помали трошоци, главно кај граѓаните, на основниот долг на ...
сите 3 | | | веќе видена

Бразилската одбојкарка Луиза Унгерер тврди дека била во тајна врска со трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала. 31 годишната спортистка тврди дека се ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 12. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Како дел од активностите за одбележување на Денот на ретките болести, наскоро во Охрид ќе се одржи проекција на филмот ...
сите 10 | | | веќе видена

Се очекува до тој датум до партијата да пристигнат уште кандидатури со оглед на тоа што во јавноста веќе се вртат имињата на неколку можни кандидати, меѓу кои ...
сите 210 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли, по повод ...
сите 19 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска оствари средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли, по повод завршувањето на ...
сите 25 | | | веќе видена