Архива на вести за 12 Февруари 2019

Фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да ја бранува јавноста, откакo на социјалните мрежи објави фотографија од фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша е без шминка и со ...
сите 49 | | | веќе видена

ПСЖ иако ослабен отпатува на Олд Трафорд, го надигра Манчестер јунајтед, победи со 2-0 и направи огромен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, ова ...
сите 143 | | | веќе видена

Сокот од целер стана вистински тренд на социјалните мрежи. Познати и славни луѓе го фалат од сите страни. Но, дали тоа е само уште еден тренд или има нешто во ...
сите 13 | | | веќе видена

Виз Ер Скопски маратон годинава ќе се одржи на 4-ти мај, датумот е поместен поради одржување на претседателските избори Oрганизаторите одлучија годинава заради ...
сите 6 | | | веќе видена

Водителката Деа Ѓурѓевиќ која на 7. февруари доживеа тешка сообраќајна несреќа, во која остана без една рака, закрепнува на интензивна нега, а од болничка ...
сите 10 | | | веќе видена

САД упатија остро писмо до тројцата високи косовски функционери, со барање за укинување на таксите на српските производи, пренесоа приштинските медиуми. ...
сите 71 | | | веќе видена