Архива на вести за 12 Февруари 2019

Соби со оштетени ѕидови, дотраени кревети со искинати душеци, без постелина, стари ќебиња, расфрлани остатоци од храна, ниско ниво на хигиена е глетката во ...
сите 16 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека прашањето на корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ...
сите 88 | | | веќе видена

Прославата на 50 роденден на Џенифер Анистон ги обедини многу познати ѕвезди од кои една била и глумицата Рис Витерспун. Покрај тоа што многу се пишуваше за ...
сите 11 | | | веќе видена

Утре ќе дува засилен северен ветер кој наместа ќе достигнува 80км/час и ќе има локален слаб снег. Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а во петок ...
сите 231 | | | веќе видена

Знамето на НАТО денеска ќе биде поставено и кренато пред зградата на македонската влада. Како што е најавено, на свечената церемонија која ќе почне во 11 часот ...
сите 102 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ за 11 години успеа да направи таков хаос во здравството од кој денеска граѓаните мора да ги трпат последиците. Паралелен увоз на лекови, ...
сите 114 | | | веќе видена