Архива на вести за 12 Февруари 2019

Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе поднесе приговори на одлуките на Агенцијата за филм и на Министерството за култура, според кои фестивалот Синедејс доби ...
сите 13 | | | веќе видена

Албанскиот парламентарен законодавен комитет едногласно го одобрил протоколот за членство на Македонија во НАТО. Комесарите од владата и опозицијата за прв ...
сите 145 | | | веќе видена

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери утре ќе отпатува во работна посета во Република Албанија. Како што информира собраниската прес-служба, ...
сите 107 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата што објави дека ќе се пријави на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 ...
сите 212 | | | веќе видена

По објавувањето на штурата информација дека братот на пратеничката Мира Стојчевска е нововработен во АД ЕЛЕМ, веднаш по потврдата дека и нејзиниот син Виктор ...
сите 30 | | | веќе видена

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ вчера подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што информираше ...
сите 23 | | | веќе видена

Државниот Збор на Република Словенија денеска на вонредна седница го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Со тоа, Словенија стана ...
сите 130 | | | веќе видена

Во критична состојба се четири деца заразени со морбили. Три се на лекување на Инфективна, а едно е на Детска. Меѓу пациентите на Клиниката за инфективни ...
сите 96 | | | веќе видена

Пазарџиите не се откажуваат од отпорот против владиниот обид да им донесе закон со кој тие воопшто не се согласуваат. Тие освен протести најавуваат и ...
сите 33 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска-Давкова, која на иницијатива на триесетина интелектуалци влезе во трка за натпартиски претседател на Македонија, на својот ...
сите 150 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на регионалната Влада на Каталонија. Карлес Пуџдемон денеска оцени дека судењето на групата од 12 каталонски сепаратиситчки лидери во ...
сите 33 | | | веќе видена