Архива на вести за 11 Февруари 2019

Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство по денешниот состанок донесе нови дополнителни мерки за заштита на населението од епидемијата на ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери и собраниската делегација официјалната посета во Република Словенија ја започнаа со средбата со претседателот на ...
сите 57 | | | веќе видена

- Сите родители кои имаат деца со наполнети 6 месеци, а живеат на територијата на градот  Скопје, од утре треба да се јават во најблискиот вакцинален пункт за ...
сите 105 | | | веќе видена

Законодавната парламентарна комисија на албанскиот Парламент едногласно го подржа Протоколот за членство на Македонија во Северноатлантската алијанса. – ...
сите 152 | | | веќе видена

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската ...
сите 17 | | | веќе видена

Соседна Грција ја испрати официјалната дипломатска нота со која ја информира нашата Влада за ратификацијата на Преспанскиот договор и Протоколот за НАТО. ...
сите 52 | | | веќе видена

Косово се наоѓа заплеткано во незапаметена политичка криза, откако можната разврска од дијалогот со Србија предизвика дополнителна поделба во тамошните ...
сите 94 | | | веќе видена

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро вчера официјално ја почна најголемата воена вежба во земјата, што беше пренесувано во живо на националната телевизија. ...
сите 86 | | | веќе видена