Тетово

  во

  Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Последните информации се дека шестмина се уште се во тешка состојба по сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово. Меѓу повредените е и 20-годишна ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Десетмина од повредените во несреќата кај село Ласкарци каде излета автобус од автопатот Скопје-Тетово се во тешка состојба, а шестмина се во критична, кажа ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи, за велат дека законски, нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е ...
  сите 220 | | | веќе видена

  За Министерството за внатрешни работи законски нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е сопственик на станица ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Четиригодишната Ева од гостиварското село Дебреше вчера наутро ја побарала мајка си веднаш штом се разбудила. Претходната вечер тешко заспала без неа. Никогаш ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За Министерството за внатрешни работи законски нема ништо спорно во тоа што сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, во исто време е сопственик на станица ...
  сите 220 | | | веќе видена

  На два дена пред дербито со Шкендија, Вардар имаше ден за промоции и потписи на договори со тројца играчи. По бразислкиот ас Хуан Фелипе, кој се врати во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Битката за титулата во македонскиот фудбалски шампионат ќе влезе во втората фаза во недела. И тоа веднаш со дерби помеѓу Шкендија и Вардар. Во Тетово гостува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, ...
  сите 216 | | | веќе видена

  Ампутирана е ногата на 20 годишната девојка која беше повредена во тешката сообраќајна несреќа која се случи пред два дена на автопатот Скопје-Тетово во ...
  сите 216 | | | веќе видена