Тетово

  во

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 28-годишниот К.М. од гостварското село Дебреше и 47-годишниот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе денеска Основниот суд во Тетово. Копривњак беше обвинет од Јавното обвинителство за тешки дела ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе денеска Основниот суд во Тетово. Копривњак беше обвинет од Јавното обвинителство за тешки дела ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишен албански државјанин од селото Суме, поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.Како ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Државјанин на Албанија ограбил обложувачница во Тетово, информираше МВР. Станува збор за Д.У.(47) од село Суме, Република Албанија, Против него е поднесена ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишен албански државјанин од селото Суме, поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа ...
  сите 40 | | | веќе видена