Тетово

  во

  Албанскиот стратег Ернест Ѓока се израдува на првата победа на клупата на Шкендија. Тетовци во 11. коло од ПМФЛ славеа убедливо со 3-0 против Силекс во Тетово. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Денот на македонската револуционерна борба денеска во Тетово се одбележа пред Споменикот на револуцијата. Беше положено цвеќе, а за значењето на 23 октомври ...
  сите 143 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (1-0) Фелипе 31′ Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) ...
  сите 67 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (2-0) Фелипе 31′, Мици 56′ Струга: СТРУГА ТЛ – ...
  сите 67 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (2-0) Аврамовски 3′, Али Адем 71′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (3-0) Фелипе 31′, Мици 56′, Благојевиќ ...
  сите 67 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) Скопје: ШКУПИ ...
  сите 67 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) Скопје: ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Доспеани а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На Работнички не му е местото на дното вели новиот тренер Марјан Андрески, кој денеска на Чаир ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. Тој го наследи ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Денот на македонската револуционерна борба денеска во Тетово се одбележа пред Споменикот на револуцијата. Беше положено цвеќе, а за значењето на 23 октомври ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Доспеани, а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени. а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Академија Пандев на „Младост“ во Струмица денеска од 14:30 часот ја пречекува екипата на Македонија ЃП во рамките на 11. коло од Првата македонска фудбалска ...
  сите 67 | | | веќе видена