Тетово

  во

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 24196, бројката на оздравени пациенти е 17673, на починати е ...
  сите 462 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за здравство Илир Хасани не гледа проблем во отворањето на Македонија за влез на граѓаните на Косово без ПЦР-тест, и покрај експлозијата на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  И ДЕНЕС ИМАМЕ ВИСОКА БРОЈКА НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 ...
  сите 550 | | | веќе видена

  Пратениците не го гласаа првиот пакет анти корона мерки како амандмани на Законот за заразни болести бидејќи опозицијата побара дополнително време. Болниците ...
  сите 550 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-227, ...
  сите 462 | | | веќе видена