Тетово

  во

  Со 53 гласа „за“ и 13 „против“, доцна попаднево Собранието го изгласаа ребалансот на Буџетот. Опозицијата ја обвини власта дека со парите од ребалансот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Здружението на лица со телесен инвалидитет Мобилност Тетово и Гостивар денес го организираше деветтиот републички натпревар во табла. На него учествуваа 32-ца ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најдобриот фудбалер на Победа во оваа сезона, американскиот интернационалец Киријан Нвабуезе се огласи со јавен демант околу пишувањата дека на вчерашниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Соопштение до јавноста – реакција на реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Димче Арсовски Освен што постои сериозен сомнеж дека СДСМ подготвува срамен ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Парите од ребалансот што ќе ги добијат општините нема да го решат проблемот со долговите туку ќе се создаде комплетна блокада при носење на буџетите за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Посочената судиска тројка уште од стартот на натпреварот покажа дека во Тетово пристигна со оданпред подготвено сценарио, во кое ФК Тетекс треба да загуби. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
  сите 125 | | | веќе видена