Тетово

  во

  Сообраќајот на регионалниот пат Тетово-Јажинце кај селото Доброште се пренасочува преку селото поради сообраќајна незгода, соопшти Авто мото-сојузот на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Патниците на автобусот на „Дурмо Турс“, сведоците на тешката сообраќајка кај селото Ласкарци, во скопското обвинителство ќе раскажат што се случувало за време ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Од 17 40 часот сообраќајот на регионалниот пат Тетово – Јажинце кај селото Доброште се пренасочува преку селото поради сообраќајна незгода. Засега нема детали ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се прават ...
  | | веќе видена | слични

  Вонреден технички преглед се прави на сите автобуси на компанијата „Дурмо турс“ , дознава „Макфакс“. Вонредната проверка на исправноста на автобусите следи ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Епидемијата на мали сипаници е во раст. До средината на февруари регистрирани се вкупно 259 случаи на мали сипаници. Според податоците на Институтот за јавно ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Двајца скопјани во работилница изработувале и со погоден алат конвертирале сигнални пиштоли во огнено оружје. Полицијата документирала продажба на десет ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Денеска, во салата на Советот на Град Скопје, се одржа комеморативна седница за нашиот почитуван колега, вреден соработник, драг пријател, Зоран Давидоски, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на денешната средба во Клубот на пратениците заклучиле да направат обид да се најде ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Двајца скопјани во работилница изработувале и со погоден алат конвертирале сигнални пиштоли во огнено оружје. Полицијата документирала продажба на десет ...
  сите 35 | | | веќе видена