Тетово

  во

  На граничниот премин Табановце автопат, на 7 септември мобилните царински тимови во македонски автобус кој сообраќал на релација Македонија – Швајцарија, со ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Книгата насловена „Македонски мулетиетнички јазли-Битка за едно или две општества “ на заменикот министер за образование Петар Атанасов е преведена од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тетовската полиција го расчисти разбојништвото кое вчера (18 септември) во утринските часови беше извршено во менувачница, односно агенција за трансфер на пари ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Тетовската полиција го расчисти разбојништвото кое вчера (18 септември) во утринските часови беше извршено во менувачница, односно агенција за трансфер на пари ...
  сите 109 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Тетово – село Пирок во село Горно Палчиште, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мицубиши Пајеро“ со ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Лидерот на ДПА, Мендух Тачи вчера имал сообраќајна несреќа со автомобил во која за среќа поминал без повреди. Несреќата според информациите објавени во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вчера околу 14.30 часот на регионалниот пат Тетово – село Пирок во село Горно Палчиште се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мицубиши ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Жителите на Општина Сарај вчера ја добија својата „Coca-Cola Активна зона“. Оваа зона е 13-та по ред и е дел од големиот проект на Пивара Скопје и на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Според директорот на училиштето Небојша Трпковски до реализација на оваа идеја дошло бидејќи во заедничките анализи било увидено дека овие кадри се бараат на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  [freetext] “Евро-атлантската интеграција на Република Македонија несомнено е услов conditio sine qua non за воспоставување на атрактивен инвестициски амбиент, ...
  сите 19 | | | веќе видена