Тетово

  во

  Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење Светски ден на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Синоќа пред полноќ во МВР било пријавено дека во Тетово на улицата „Илинденска“ при преземање мерки од страна на полициски службеници односно по укажана ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Критичкото размислување е особено важно да се развива кај учениците уште од најрана возраст, затоа што само така тие ќе прераснат во индивидуи и цели генерации ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Критичкото размислување е особено важно да се развива кај учениците уште од најрана возраст, затоа што само така тие ќе прераснат во индивидуи и цели генерации ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Критичкото размислување е особено важно да се развива кај учениците уште од најрана возраст, затоа што само така тие ќе прераснат во индивидуи и цели генерации ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Евроамбасадорот Самуел Жбогар заедно со министерот за образование и наука Арбер Адеми присуствуваа на денешната дебата насловена „Како да се информираме и како ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Редица граѓани чекаат да ја дегустираат храната од еден од двата новоотворени ресторани од ланецот за брза храна КФЦ. Американскиот бренд денеска и официјално ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Повеќе од половина од македонските граѓани имаат профил на Фејсбук, а за 27 отсто од испитаниците Интернетот останува главен канал за информирање, покажа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Евроамбасадорот Самуел Жбогар заедно со министерот за образование и наука Арбер Адеми присуствуваа на денешната дебата насловена „Како да се информираме и како ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Евроамбасадорот Самуел Жбогар заедно со министерот за образование и наука Арбер Адеми присуствуваа на денешната дебата насловена „Како да се информираме и како ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ВЕТУВАЊЕ: Ќе ја започнеме изградбата на нови средни училишта во општините Тетово, Аеродром, Арачиново и Ново Село. Ова се општини каде што има приоритетна ...
  сите 3 | | | веќе видена