Тетово

  во

  По кобната несреќа кај село Ласкарцим јавноста бара одговори. Како може автобус со брзина која не надминувала 100 километри на час да пробие три заштитни ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Експертската јавност е згрозена. Како може еден автобус што не возел повеќе од 100 километри на час и удрил косо да ги скине сите заштитни челични огради на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Покрај извештајот за сработеното во 2018 година, главна тема на собранието на РФМ беше изборот на нов селектор, при што Мукаетов изјави дека новиот селектор не ...
  сите 31 | | | веќе видена

  По пет години голгота помината низ судови, голем број судски рочишта, пресуди, жалби и повторни судења, професорката Арјета Велију Даути се враќа на работа во ...
  | | веќе видена

  Спорна ситуација го одбележа првото полувреме на натпреварот меѓу Шкендија и Вардар. Гостите од Скопје бараа еден ефектен гол да биде признат, додека судиите ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Како може автобус со брзина која не надминувала 100 километри на час да пробие три заштитни челични огради изградени по стандарди и да се урне во провалија и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фактор анализира: Дали неквалитетната заштитна ограда е прчина за смртта на патниците кај Ласкарци? Како е можно автобусот да пробил три заштитни челични ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вчера во Македонија се одигра дербито на колото помеѓу Шкендија и Вардар и Тетово кое и овој пат не помина без контроверзна одлука. Во 38-та минута Најдовски ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Пцуење, колнење, заканување од страна на вардарци, од играчите, но и од раководството на клубот кон судиите по натпреварот меѓу Шкендија и Вардар, на кој ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во Град Скопје утре ќе се одржи Комеморативна седница поради смртта на Зоран Давидоски, раководител на Секторот за сообраќај, кој загина во тешката сообраќајна ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Вардар со 1-0 го загуби дербито со Шкендија во Тетово, но Вардарци со право се бесни на судиите кои не им признаа чист погодок на Филип Најдовски. Македонија ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Еден од повредените во автобуската несреќа се уште е во бесознание, изјави лекарот Јасмин Циривири од болницата “8 Септември“. Според него, на интензивна нега ...
  сите 320 | | | веќе видена