Тетово

  во

  Историски најслаб одзив на гласачите на денешните Претседателски избори. Според официјалните податоци на ДИК, излезноста до 18:30 часот е 39,83%. Ако се видат ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според потврдените информации, добиени од набљудувачите и регионалните канцеларии на МОСТ, забележани се одделни нерегуларности за време на гласањето: ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Претседателот на движењето Беса, Билал Касами во придружба на сопругата го оствари правото на глас во гласачкото место 1947 лоцирано во објектот на гимназијата ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Претсетдателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи заедно со сопругата го оствари своето право на глас во објектот „Стара градинка“ во Тетово во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи го оцени денешниот изборен ден како мирен. Од таму велат дека во текот на денешниот изборен ден до 19 часот, регистрирани се ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Општина Јегуновце има најголем процент на излезеност меѓу граѓаните во рамките на поширокиот тетовски регион до 17 часот на денот за избор на претседател на ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Претседателот на Комисијата за следење на изборни нерегуларности при Јавното обвинителство на РСМ, обвинителот Џелал Бајрами по затворањето на гласачките места ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на Комисијата за следење изборни нерегуларности при Јавното обвинителство на РСМ, обвинителот Џелал Бајрами, по затворањето на гласачките места ...
  сите 26 | | | веќе видена

  До 18 часот одѕивот на гласањето во првиот круг од шестите претседателски избори е 38,2 отсто, соопшти на прес-конференцијата Златко Димитријоски од МОСТ, ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Претседателот на Движењето Беса, Билал Касами во придружба на сопругата го оствари правото на глас во гласачкото место 1947 лоцирано во објектот на гимназијата ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Претседателот на Движењето Беса, Билал Касами во придружба на сопругата го оствари правото на глас во гласачкото место 1947 лоцирано во објектот на гимназијата ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Невладината МОСТ соопшти дека според информациите добиени од набљудувачите и регионалните канцеларии на МОСТ забележани се неколку нерегуларности, како ...
  сите 148 | | | веќе видена