Тетово

  во

  По кратко боледување, на шеесет и петгодишна возраст почина поранешниот тетовски градоначалник, Алајдин Демири. Тој беше градоначаник на Тетово во периодот од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Централни митинзи ќе одржат викендов во Скопје кандидатите за претседател поддржани од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски и Гордана Силјановска. Според ...
  сите 119 | | | веќе видена

  На 65-годишна возраст, почина Алајдин Демири, поранешен градоначалник на Тетово, и дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор. Демири беше избран ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово, Алајдин Демири почина вчера на 65 годишна возраст по кратко боледување. Беше градоначаник на Тетово во периодот од 1997 до ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово и поранешен амбасадор во Швајцарија, Алајдин Демири, почина вчера во Тетово. Тој беше политички аналитичар, универзитетски ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово и поранешен амбасадор во Швајцарија, Алајдин Демири, почина вчера во Тетово. Тој беше политички аналитичар, универзитетски ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово и поранешен амбасадор во Швајцарија, Алајдин Демири, почина вчера во Тетово. Тој беше политички аналитичар, универзитетски ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На 65-годишна возраст, почина Алајдин Демири, поранешен градоначалник на Тетово, и дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор. -Беше одличен ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово, дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор, Алајдин Демири почина на 65-годишна возраст, објави ТВ21. Беше ...
  сите 41 | | | веќе видена