Тетово

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој денеска на Универзитетот на Југоисточна Европа ќе ги презентира резултатите од спроведените проекти избрани на јавниот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој денеска на Универзитетот на Југоисточна Европа ќе ги презентира резултатите од спроведените проекти избрани на јавниот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Нема промена на состојбата околу отежнатото движење на луѓето со посебни потреби, особено тие кои се во количка, поради непристапноста на објектите на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Жестока дебата во „Клик Плус“ меѓу заменик директорот на ЕЛЕМ, Фатмир Лимани и Хамди Сулејмани од иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“. Лимани тврди дека ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Од утре не важат владините мерки и препораки против загадувањето на воздухот. Причина за ова е тоа што на дел од мерните станици во Скопје, Битола Гостивар и ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во одделни случаи во Тетово и Гостивар вчера биле уапсени неколку лица кај кои полицијата пронашла хероин односно кокаин и марихуана.Во првиот случај, во ...
  сите 103 | | | веќе видена