Тетово

  во

  Со поднесени опомени пред тужба, еден пресуден случај во граѓанскиот суд во Тетово и со ангажмани на вештаци, судиите тргнуваат во масовни тужби против ...
  сите 19 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела од кои шест „тешки ...
  сите 30 | | | веќе видена

  СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.Р.(37) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама’’. Пријавениот, како ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Полициската станица Тетово, 20-годишна девојка од тетовско село вчера пријавила дека Д.С.(22) од село Камењане, тетовско, ја уценувал односно и побарал ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поради загадувањето на воздухот и надминување на прагот на информирање утврден на вредноста од 100 микрограми на метар кубен во текот на два последователни ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Во Полициската станица Тетово, 20-годишна девојка од тетовско село пријавила дека Д.С.(22) од село Камењане, тетовско, ја уценувал односно и побарал пари, а ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Тетово изјави дека состојбите со протестите на пазарџиите во Скопје околу примената на Законот за трговија ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Увид во состојбите на неколку компании во тетовско, што користеле мерки за подршка на иновативноста, конкурентноста и претприемништвото и нивните резултати, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Тетово продолжува традицијата на спуштање на светиот крст во црковниот базен во xрамот Пресвета Богородица по повод денешниотпразник Водокрст. Оваа ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Според податоците од мерните станици што денес до медиумите преку соопштение ги испрати Општина Битола , завчера на 16 јануари, мерната станица во центарот на ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Здружението на судиите на последната седница задолжило работна група да изготви иницијатива до Уставниот суд на РМ за одредби од законот за плати на судиите ...
  сите 19 | | | веќе видена