Тетово

  во

  Триесетгодишник од тетовското село Мала Речица добил тешки повреди кога во него удрил автомобил на тетовскиот булевар Маршал Тито, во попладневните часови на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Триесетгодишник од тетовското село Мала Речица добил тешки повреди кога во него удрил автомобил на тетовскиот булевар Маршал Тито, во попладневните часови на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Здружението за социјални иновации и одржлив развој „РАДАР”, Новинари за човекови права, Првата детска амбасада „Меѓаши” и Зелениот институт, најавија тужба ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Педесет и двегодишен возач од селото Милетино загинал на регионалниот пат Тетово-село Радиовце, на 19. ноември, половина час пред полноќ .Како што информираат ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Педесет и двегодишен возач од селото Милетино загинал на регионалниот пат Тетово-село Радиовце, на 19. ноември, половина час пред полноќ . Како што информираат ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Ноќеска околу 23.30 часот на регионалниот пат Тетово-село Радиовце, Н.И.(52) од село Милетино, управувајки патничко возило „Хјундаи“ со тетовски регистарски ...
  сите 73 | | | веќе видена