Стејт

  во

  Екипата на Њујорк никс се наоѓа во активна потрага по нов тренер откако му даде отказ на Дејвид Физдејл. Желбата на менаџментот на тимот е на клупата да седне ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ го доби својот прв прекар по доаѓањето во НБА лигата, „подарок“ од легендата на Бостон, Пол Пирс кој денеска работи како ТВ аналитичар. Во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  НБА програмата беше навистина богата изминатава вечер, но сепак во прв план се најде разиграниот Јанис Адетокумбо кој инаку имаше нов влез во новата ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Милвоки не заборавија како Каваи Леонард и Торонто ги прегазија во Источното финале напролет, а кога крилото пристигна во Висконсин со својот ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Ентони Дејвис со 39 поени и Леберон Џејмс со 31 го предводеа Лејкерси до триумф на гостувањето кај Портланд од 136-113. За тимот од ЛА кој има само три порази ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Во изминатата ноќ беа одиграни неколку интересни натпревари во НБА лигата. Лејкерси предводени од најголемите ѕвезди Леброн и Дејвис кои комбинирано уфрлија 70 ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Стивен Адамс и Денис Шредер покажаа дека во НБА лигата и една секунда е доволна за успешна акција од кош на кош, а поените на бекот на Оклахома беа пресудни, ...
  сите 139 | | | веќе видена