Стејт

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Првата ѕвезда на Голден стејт вориорс, Стеф Кари, преку видеоповик разговараше со дел од медицинскиот персонал од болницата во Оукленд за да им даде поддршка и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска уште еднаш и и честита на Северна Македонија како 30. членка на НАТО.На средба со новинарите тој изјави дека ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска најави дополнителни 225 милиони американски долари помош за глобалната борба против пандемијата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На средба со новинарите тој изјави дека со влезот на нашата земја во НАТО, Алијансата се зајакнува „колосално". -Ова е уште еден доказ за земјите што знаат ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска уште еднаш и честита на С. Македонија како 30. членка на НАТО. На средба со новинарите тој изјави дека со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска уште еднаш и честита на Македонија како 30. членка на НАТО. На средба со новинарите тој изјави дека со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска уште еднаш и и честита на Северна Македонија како 30. членка на НАТО. На средба со новинарите тој изјави ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска најави дополнителни 225 милиони американски долари помош за глобалната борба против пандемијата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска најави дополнителни 225 милиони американски долари помош за глобалната борба против пандемијата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  САД ја прогласија „Руско империјално движење“ (РИД) за терористичка организација, соопшти Њујорк тајмс повикувајќи се на висок претставник на Стејт ...
  сите 25 | | | веќе видена

  САД ја прогласија „Руско империјално движење“ (РИД) за терористичка организација, соопшти Њујорк тајмс повикувајќи се на висок претставник на Стејт ...
  сите 25 | | | веќе видена

  САД ја прогласија „Руско империјално движење” (РИД) за терористичка организација, соопшти Њујорк тајмс повикувајќи се на висок претставник на Стејт ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Компирот е најмногу консумиран зеленчук во САД, но често има лоша репутација. Повеќето го јадат во форма на пржени компирчиња или чипс, па многумина го сметаат ...
  сите 4 | | | веќе видена