Стејт

  во

  Дуелот меѓу Портланд Трејл Блејзерс и Голден Стејт Вориорс заврши со победа на домаќините, но и со исклучување на стратегот на „воините“ Стив Кер. Кер полуде ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Многу натпревари се одиграа минатава ноќ во НБА лигата, а еден од највозбудливите беше оној меѓу Денвер Нагетс и Сакраменто Кингс кој го добија домаќините со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Се вика Елиот Абрамс, на позицијата беше именуван минатата недела, а во резиме има повеќе од 30 години разорување низ Јужна Америка, и ова некако не им се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Индијана Пејсерс беа поразени на својот паркет со 97:106 од Милвоки Бакс, а во синоќешните натпревари во НБА лигата и Минесота Тимберволфс со 121:111 беа ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Никола Јокиќ со звукот на сирената им ја донесе победата на Денвер против Сакраменто, Бруклин ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Никола Јокиќ со звукот на сирената им ја донесе победата на Денвер против Сакраменто, Бруклин ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари, а најинтересно беше во натпреварот помеѓу Денвер и Сакраменто. Денвер стигна до нова победа ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ повтрно блесна во НБА-лигата. Србинот имаше трипл-дабл, а ги даде и победничките поени за радост на Денвер против Сакраменто од 120:118. Јокиќ ...
  сите 25 | | | веќе видена