Стејт

  во

  Кети Мари Брнс е кандидат на претседателот Трамп за нов амбасадор во Македонија. Ако номинацијата на Трамп ја помине сенатската комисија за надворешни работи, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Стејт департментот фабрикува лажни вести против Русија на индустриско ниво, додека американскиот претседател, Доналд Трамп, се бори против лажните вести во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Млад брачен пар од Тексас загина во пад на хеликоптер, непосредно откако полетале после свадбената церемонија. Бејли Акерман Билер и Вил Билер во саботата го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео и севернокорејски владини претставници требаше да се сретнат во Њујорк во текот на неделата, но состанокот е одложен ...
  сите 40 | | | веќе видена