Стејт

  во

  Вашингтон, 16 ноември 2018 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија синоќа севернокорејските ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Tри интересни натпревари беа одиграни изминатата ноќ во НБА лигата. Кошаркарите на Денвер ја победија Атланта со 138:93. Хернангоме з беше најрасположен во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, објавија вчера унгарските власти, кои отфрлија каква и да било инволвираност ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп преку претставник на Стејт департментот му испратил порака на премиреот на Унгарија, Виктор Орбан каде го повикува на ...
  | | веќе видена | слични

  САД, покрај забраната за патување, денеска воведоа и економски санкции за 17 државјани на Саудиска Арабија, кои се осомничени дека учествувале во убиството на ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Натпреварувачкиот жар е нешто што сите спортски тренери го посакуваат од своите пулени, но понекогаш тоа може да се претера. Кеван Плет, кошаркарот на Фичбург ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Официјален Дамаск и неговите сојузници постојано го обвинуваат Вашингтон за водење лажна војна против џихадистите и за обезбедување разни форми на прикриена ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Официјален Дамаск и неговите сојузници постојано го обвинуваат Вашингтон за водење лажна војна против џихадистите и за обезбедување разни форми на прикриена ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Никола Груевски да ја отслужи затворската казна во Македонија, а не да му биде даден азил во Унгарија, бара американскиот Стејт департмент во пораката упатена ...
  сите 377 | | | веќе видена