Стејт

  во

  Скопје, 24. август 2018 (ИНПРЕС) – Регионот е како остров опкружен со ЕУ и НАТО членки. Процентот на поддршка за членство во НАТО варира, меѓутоа секогаш е од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Новите еднострани санкции на САД против Русија во врска со случајот Скрипал, ќе влезат во сила околу 27 август, изјави претставник на Стејт департментот. – На ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Регионот е како остров опкружен со ЕУ и НАТО членки. Процентот на поддршка за членство во НАТО варира, меѓутоа секогаш е од две третини до три четвртини од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека Владата има помош од Стејт департментот на САД во борба против сајбер напади и ширење лажни вести. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за МИА, вели дека во пресрет на референдумот ситуацијата во земјата е стабилна, и иако постојат ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Регионот е како остров опкружен со ЕУ и НАТО членки. Процентот на поддршка за членство во НАТО варира, меѓутоа секогаш е од две третини до три четвртини од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Новите еднострани санкции на САД против Русија во врска со случајот Скрипал, ќе влезат во сила околу 27 август, изјави претставник на Стејт департментот. – На ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Новите еднострани санкции на САД против Русија во врска со случајот Скрипал, ќе влезат во сила околу 27 август, изјави претставник на Стејт департментот.– На 6 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Стејт департментот објави официјално соопштение за средбата Помпео-Димитров.Државниот секретар изрази поддршка за преспанскиот договор, чија имплементација ќе ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Државниот секретар изрази поддршка за преспанскиот договор, чија имплементација ќе овозможи државата да се приклучи кон НАТО како Северна Македонија и ќе го ...
  сите 4 | | | веќе видена