Стејт

  во

  Револуцијата на кошарката во НБА лигата, која започна со Стеф Кари и тимот на Голден Стејт Вориорс, синоќа го достигна својот максимум. Во дуелот помеѓу ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Актуелниот НБА шампион, Голден Стејт и Сакраменто одиграа неверојатен шутерски натпревар во кој првакот славеше со 127-123, а двата тима заедно постигнаа 41 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Голден стејт вориорс ноќеска го совлада тимот на Сакраменто кингс со 127:123 за 26-та овосезонска победа. „Воините“ и „кралевите“ приредија вистинско шоу во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Индијана Пејсерс ја остварија шестата последователна победа во НБА лигата, совладувајќи ги како гости Чикаго Булс со 119:116 по продолженијата. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  САД немаат изработено временска рамка за повлекување на своите војници од Сирија, но не ни планираат да останат во оваа земја неограничено, изјави денеска ...
  сите 5 | | | веќе видена

  САД немаат изработено временска рамка за повлекување на своите војници од Сирија, но не ни планираат да останат во оваа земја неограничено, изјави денеска ...
  сите 31 | | | веќе видена