Стејт

  во

  Кошаркарите на Торонто репторс го вратија брејкот на Голден стејт и ја вратија предноста во финалната серија од плејофот во НБА лигата. Рано утрово во Оукленд, ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Оукленд, 6. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на Торонто Репторс го совладаа сеуште актуелниот НБА шампион Голден Стејт Вориорс во „Оракл Арена“ во Оукленд со ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Иако Голден Стејт Вориорс синоќа го загуби третиот меч во финалната НБА-серија против Торонто, шампионите не се исплашени. Репторси водат со 2-1 во серијата до ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Финалето во НБА Лигата ги оправдува сите очекувања, па во третиот натпревар од серијата повторно видовме брејк на гостинската екипа. Торонот славеше на ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Торонто поведе со 2-1 во финалето на НБА откако утрово издвојува голема победа на гостувањето кај Голден Стејт, „рептрос" славеа со 109-123 во „Оракл".Стеф ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Торонто репторс го вратија брејкот на Голден стејт и ја вратија предноста во финалната серија од плејофот во НБА лигата. Рано утрово во Оукленд, ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Торонти Рапторс победија како гостин во „Оракл Арената“ кај Голден Стејт со резултат 109:123 и така поведоа со 2:1 во финалната серија од НБА лигата. ...
  сите 122 | | | веќе видена