Стејт

  во

  Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец ...
  сите 118 | | | веќе видена

  По подолго време, екипата на Далас Маверикс запиша гостинска победа. Лука Дончиќ со 28 поени, 12 асистенции и осум скока беше прво име во тимот на Рик Карлајл ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа девет натпревари. Лука Дончиќ одново имаше одлична вечер и беше на чекор од трипл-дабл учинок со 29 поени 12 асистенции ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Хјустон рокитс лесно го совлада тимот на Кливленд кавалирс со 141:113 за вкупно 24-та победа сезонава. Како по обичај, Џејмс Харден ги предводеше „ракетите“, ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на албанската допломатија Паскал Миљо изјави дека косовскиот претседаел Хашим Тачи има амерканска подршка кога зборува за промена на границите ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на албанската допломатија Паскал Миљо изјави дека косовскиот претседаел Хашим Тачи има амерканска подршка кога зборува за промена на границите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на албанската допломатија Паскал Миљо изјави дека косовскиот претседаел Хашим Тачи има амерканска подршка кога зборува за промена на границите ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на албанската допломатија Паскал Миљо изјави дека косовскиот претседаел Хашим Тачи има амерканска подршка кога зборува за промена на границите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот НБА шампион, Лос Анџелес Лејкерс издаде ново соопштение, известување околу повредата на нивниот најдобар кошаркар Леброн Џејмс. Леброн се повреди ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот НБА шампион, Лос Анџелес Лејкерс издаде ново соопштение, известување околу повредата на нивниот најдобар кошаркар Леброн Џејмс. Леброн се повреди ...
  сите 9 | | | веќе видена