Стејт

  во

  Вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска учествуваше на Безбедносниот форум – Дубровник 2018, кој годинава се одржува на тема „Зајакнување на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска учествуваше на Безбедносниот форум – Дубровник 2018, кој годинава се одржува на тема „Зајакнување на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска учествуваше на Безбедносниот форум – Дубровник 2018, кој годинава се одржува на тема „Зајакнување на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, вчера и денес учествуваше на тринаесеттиот традиционален Дубровник форум под наслов „Зајакнување на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во пресрет на Безбедносниот форум во Дубровник, ми беше задоволство да поразговарам со високиот претставник на Стејт Департментот, Метју Палмер. Разговаравме ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Сириската офанзива на Идлиб би можела да започне во секој момент, а во меѓувреме пристигна и поддршка од најголемиот сојузник – Русија. Неименуван извор близок ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека работи на организирање на состанок на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Северна Кореја мора да се денуклеаризира пред каква било декларација за крај на Корејската војна, соопшти Стејт департментот. - Цениме дека мора да дојде до ...
  сите 17 | | | веќе видена