Стејт

  во

  Голден стејт вориорс ја продолжи серијата на четири последователни победи со гостинскиот триумф над Далас маверикс со 119:114. Стеф Кари имаше свое шутерско ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Тимот за национална безбедност од Белата куќа побарал есента од Пентагон варијанти за напади врз Иран откако бил нападнат реон во Багдад каде се наоѓа ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп скрил детали од разговори со рускиот колега Владимир Путин, објави Вашингтон пост. Овој американски весник објави текст ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ...
  сите 37 | | | веќе видена