Стејт

  во

  Ол-стар центарот Демаркус Казинс дебитираше со ефектно забивање за шампионот Голден стејт вориорс, во ноќ за историја во НБА лигата. По цели 43 години ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Транмп го прими во петокот во Белата куќа главниот помошник на севернокорејскиот челник Ким Џонг-ун, на клучните разговори ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Лејкерс се вратија во победнички ритам, врзаа два последовни триумфа откако ноќеска во дербито со ривалот од Западната конференција, Оклахома, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Американскиот бизнисмен Џејсон Спиндер е еден од преживеаните во терористичкиот напад на Њујорк на 11 септември 2001 година, но немаше толку среќа да го ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Осумте мечеви во НБА лигата донесоа многу возбудувања и фантастични партии на најголемите ѕвезди кои едноставно брилјираа, па дури и испишаа нова историја. ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ беше прв стрелец на дуелот помеѓу Далас и Сан Антонио, но гостите на крајот триумфираа со 101-105, Стеф Кари со нова шутерска партија го предводеше ...
  сите 106 | | | веќе видена