Роналдо

  во

  Ангажирањето на Роналдо, кој со Реал освои три титули едноподруго, би требало да биде последната „коцкичка во мозаикот“ за Јувентус наречен европски првак По ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Јувентус веќе долги години доминира во италијанскиот фудбал, а кога ќе се погледне како работи овој клуб тогаш и ќе ви биде јасно зошто е тоа така. Изминатото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За време на зимскиот преоден Јуве го напушти само мароканскиот стопер Бенатија на чие место дојде Мартин Касерес. Но ова не значи дека „бјанконерите“ спиеле ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Атлетико, Алваро Мората, истакна дека немал никакви проблеми со Кристијано Роналдо во Реал Мадрид. Фудбалерите ќе се сретнат повторно на теренот, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо редовно постигнуваше голови во градските пресметки против Алтетико како член на Реал Мадрид, а сега судбината посака повторно за противник ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Јувентус утре има тешко гостување кај Атлетико Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Макс Алегри вечерва расчисти и неколку дилеми околу ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Kристиано Роналдо е еден од најголемите фудбалери во историјата и заедно со Лионел Меси во последните 10 години се до оваа не дозволуваа некој друг да го освои ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Утре во Лигата на шампионите се игра еден од дерби натпреварите на осминафиналето – Јувентус му гостува на Атлетико Мадрид во првиот натпревар од двомечот ...
  сите 71 | | | веќе видена