Роналдо

  во

  Кристиано Роналдо полека но сигурно започнува да доминира во Серија А. Роналдо после вчерашниот натпревар против Фросиноне на своето конто има 24 голови (прв ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо запиша ново големо достигнување – гол плус асистенција во секој од неговите последни 3 натпревари во Серија А. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Паоло Дибала после доаѓањето на Кристиано Роналдо како да падна во втор план, поради тоа низ медиумите во Италија знаеше да се појави вест дека овие двајца ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала постигна фантастичен погодок во победата на Јувентус над Фросиноне, а фотографијата од неговата прослава на голот во ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Јувентус се загреа за дуелот со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите со лесна победа против Фросиноне од 3-0, Пауло Дибала конечно го прекина голгетерскиот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Пауло Дибала ја затресе мрежата на Фросиноне со прекрасен погодок од далечина, Аргентинецот потоа го прослави голот во стилот на Кристијано Роналдо. Италија По ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Јувентус успешно ја помина „генералката" пред дуелот со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, Дибала и Роналдо имаа свое шоу и донесоа победа од 3-0 над ...
  сите 36 | | | веќе видена