Роналдо

  во

  Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од првиот круг од групната фаза од Лигата ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од првиот круг од групната фаза од Лигата ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Најдобриот арбитар во светот за 2016 година, Марк Клатенбург го даде своето мислење за црвениот картон кој синоќа го добие Кристиано Роналдо против Валенсија ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Касемиро не го криеше големото задоволство од играта која ја прикажа Реал Мадрид на дуелот против Рома во Лигата на шампионите, а покрај тоа што даде коментар ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Јувентус покажа класа и со 10 играчи на теренот победи на тешкото гостување на „Местаља“ против Валенсија, но покрај двата гола од пенал кој ги постигна ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Црвениот картон на Кристијано Роналдо против Валенсија е топ тема по синоќешните натпревари од Лигата на шампионите, на Португалецот му се заканува казна од ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо имаше неславно деби за Јувентус во Лигата на шампионите. Португалецот синоќешниот дуел со Валенсија на гостински терен го заврши по само 29 ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Солзите на Кристијано Роналдо по заработениот црвен картон на „Месталја“ ја обиколија светската спортска јавност, а додека едни сочувствуваа со Португалецот, ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Црвениот картон на Кристиано Роналдо во вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија и Јувентус се уште е тема број 1 во светските медиуми. По повод оваа ситуација ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо синоќа на дуелот против Валенсија го доби првиот црвен картон во својата кариера во Лигата на шампионите. После дуелот со Муриљо и ...
  сите 214 | | | веќе видена