Роналдо

  во

  Ѕвездата на Реал Мадрид, Тони Крос откри дека Кристиано Роналдо ги организирал најгласните журки додека живееше во Мадрид. Двајцата покрај тоа што беа соиграчи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е задоволен што може да ја заврши својата долга кариера во ист тим со суперѕвезда Кристијано Роналдо. – На крајот од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е задоволен што може да ја заврши својата долга кариера во ист тим со суперѕвезда Кристијано Роналдо. – На крајот од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон призна дека е многу импресиониран од фактот дека во последната сезона од својата кариера ќе игра во ист состав со Кристијано ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е задоволен што може да ја заврши својата долга кариера во ист тим со суперѕвезда Кристијано Роналдо. На крајот од мојата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е задоволен што може да ја заврши својата долга кариера во ист тим со суперѕвезда Кристијано Роналдо.– На крајот од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е задоволен што може да ја заврши својата долга кариера во ист тим со суперѕвезда Кристијано Роналдо. – На крајот од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Легендата на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е задоволен што може да ја заврши својата долга кариера во ист тим со суперѕвезда Кристијано Роналдо. – На крајот од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најголемата ѕвезда на Јувентус, Кристијан Роналдо во Ториниужива во голема популарност, па со самото тоа не треба да не чуди лукузната вила во која престојува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Неуспехот на Аргентина и Лионел Меси да стигнат до титулата на Копа Америка како да го елиминираше капитенот на Гаучосите и предводник на Барселона во трката ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На стадионот „Ванда Метрополитано“ се одвива револуција, а Диего Симеоне вели дека на екипата ѝ претстои тежок период на промени кои тој ги чека со нетрпение. ...
  сите 85 | | | веќе видена