Роналдо

  во

  Џорџо Кјелини признава дека му е мило што е на истата страна со Кристијано Роналдо во Јувентус, откако Португалецот му ги „скршил соништата“ толку многу пати ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот натпревар од Суперкупот на Италија против Јувентус, Џенаро Гатузо одвои време за да го пофали Кристијано Роналдо пред медиумите. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо пред средбата со Јувентус во рамките од Суперкупот на Италија говореше и за најдобриот играч на „Бјанконерите“, Кристијано ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ванда Нара, жената, но и агент на Мауро Икарди, на својот профил од социјалните мрежи постираше порака која може да не им се допадне на навивачите на Интер. ...
  сите 25 | | | веќе видена