Роналдо

  во

  Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри на пресконференцијата пред утрешниот меч со Сасуоло проговори за „случајот Дибала“. Алегри го остави на клупа Дибала ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо смета дека Реал Мадрид ќе успее со Герет Бејл и Карим Бензема да ја пополни празнината по заминувањето на Кристијано ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Информацијата која излезе во јавноста дека Челси пропуштил златна шанса да го ангажира Мбапе во 2012 година, предизвика бура реакции на сметка на англиските ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се најде во прв план на последниот тренинг на Јувентус, а причина за тоа беа мимиките и гестикулациит кои ги правеше со јасна цел да го ...
  сите 116 | | | веќе видена