Роналдо

  во

  Кристијано Роналдо ќе го пропушти вечерашниот дуел помеѓу Јувентус и Барселона затоа што сепак е позитивен на коронавирусот. Роналдо веќе две недели има ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо фрли сомнеж врз тестовите за коронавирус, фудбалерот на Јувентус вели дека се чувствува добро и здраво и додава дека ПЦР тестот е ср*ње. ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо ќе го пропушти вечерашниот дуел помеѓу Јувентус и Барселона затоа што сепак е позитивен на коронавирусот. Роналдо веќе две недели има ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Откако по новиот позитивен тест на Ковид-19 стана јасно дека Кристијано Роналдо нема да биде можност да настапи за Јувентус во натпреварот против Барселона, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо преку „Инстаграм“ на фановите им порачал дека се чувствува добро. Португалецот е во самоизолација поради позитивниот тест на коронавирусот. ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Најинтересен натпревар на денешната програма се очекува да биде пресметката во Торино меѓу Јувентус и Барселона. Ќе изостане пресметката меѓу Кристијано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо и дефинитивно нема да може да настапи на вечерашниот меч против Барселона во Лигата на шампионите, по што стана јасно дека фудбалските ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Дербито на второто коло во Лигата на шампионите ќе се одигра во Торино. Италијанскиот првак Јувентус ја пречекува Барселона на „Алијанц стадионот“, спектакл ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Вечерва, со натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х ќе биде комплетирано второто коло во Лигата на шампионите. Дербито ќе се одигра во Торино, каде Јувентус без ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Вечерва, со натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х ќе биде комплетирано второто коло во Лигата на шампионите. Дербито ќе се одигра во Торино, каде Јувентус без ...
  сите 91 | | | веќе видена