Роналдо

  во

  Францускиот медиум „Л’Екип“ објави видео во пресрет на доделувањето на најпрестижното индивидуално признание во фудбалот, Златната Топка. Церемонијата за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  " alt=Фудбалерите кои сега заработуваат милиони на почетокот на кариерата тргнале од нула. Дел од нив раскажуваат како ги потрошиле првите пари заработени на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Реал Мадрид наводно е заинтересиран за Рашфорд и Ериксен. Од денот кога Роналдо си замина во Јувентус, во Реал Мадрид се се сруши како кула од карти, иако со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Oваа сезона одигра само 12 минути и очекувано беше да замине на позајмица. Напаѓачот на Јувентус, Моис Кин наскоро ја менува средината и би требало да замине ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерите кои сега заработуваат милиони на почетокот на кариерата тргнале од нула. Дел од нив раскажуваат како ги потрошиле првите пари заработени на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Очигледно беше дека со заминувањето на Кристијано Роналдо, Реал Мадрид ќе мора да прави некакви промени. Лошиот старт на сезоната и врачениот отказ на Јулен ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Очигледно беше дека со заминувањето на Кристијано Роналдо, Реал Мадрид ќе мора да прави некакви промени. Лошиот старт на сезоната и врачениот отказ на Јулен ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Познат е фактот дека фудбалерите заработуваат најмногу во светот на спортот. Освен огромните износи кои како плата им ги исплаќаат нивните клубови, тие ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Познат е фактот дека фудбалерите заработуваат најмногу во светот на спортот. Освен огромните износи кои како плата им ги исплаќаат нивните клубови, тие ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Андерсон Луис Де Соуза или попознат како Деко одбележа една ера во светскиот фудбал, односно тој беше еден од најдобрите на својата позиција во првите ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Поранешниот извршен директор на Милан, Марко Фасоне истакна дека Ли Јонгхонг го посакувал Кристијано Роналдо во редовите на италијанскиот гигант. Сепак, токму ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сексапилната Џорџина Родригез и еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, уживаат во заедничкиот живот. Овој португалско – шпански пар ...
  сите 48 | | | веќе видена