Роналдо

  во

  Кристијано Роналдо одигра околу триесет минути на натпреварот меѓу Португалија и Србија, по што побара да биде заменет откако почувствува болка во мускулот на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Шампионот на Стариот континент, Португалија забележа второ реми во групата „Б“ од квалификацискиот циклус за ЕП 2020. По нерешениот резултат со Украина пред ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Шампионот на Стариот континент, Португалија забележа второ реми во групата „Б“ од квалификацискиот циклус за ЕП 2020. По нерешениот резултат со Украина пред ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Србија одигра 1-1 на тешкото гостување кај Португалија, Црна Гора поведе против Англија но потоа прими пет гола, Франција со убедливи 4-0 го совлада Исланд.По ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Селекциите на Франција и Англија запишаа лесни и убедливи победи на новите квалифициски натпревари за пласман на Европското првенство во 2020 година. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Светскиот шампион Франција и освојувачот на четвртото место на минатогодишното СП, Англија уште еднаш покажаа дека се во одлична репрезентативна форма, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Светскиот шампион Франција и освојувачот на четвртото место на минатогодишното СП, Англија уште еднаш покажаа дека се во одлична репрезентативна форма, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Англија оствари уште една убедлива победа славејќи (1-5) на гости против Црна Гора и се наоѓа на првото место во групата А со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Роналдо поради повреда пред време го напушти квалификацискиот натпревар меѓу Португалија и Србија. ЕВРО 2020 Лоши вести за фановите на Јувентус и португалската ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Португалскиот стручњак Жозе Мурињо смета дека Јувентус и Барселона се фаворити за освојување на Лигата на шампионите сезонава. Мурињо во моментов нема тим, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо се соочи со повреда поради која мораше да го напушти мечот помеѓу Португалија и Србија в рамки ...
  сите 72 | | | веќе видена