Роналдо

  во

  Легендарниот Луис Назарио Да Лима Роналдо пред извесно време стана газда на Валјадолид откако откупи најголем дел од акциите на клубот, а сега за првпат одлучи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Џои Бартон во овој момент работи како менаџер на Флитвуд Таун и постојано ги следи сите случувња во светскиот фудбал, исто како и во времето кога важеше за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
  сите 233 | | | веќе видена

  Шампионот Јувентус утре гостува кај Фросиноне, а во пресрет на мечот италијанските медиуми пресметаа дека Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема ...
  сите 233 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус утре играат против Фросиноне во петтото коло од италијанската Серија А. Јасно е дека Јувентус е голем фаворити во утрешниот дуел и се ...
  сите 233 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус утре играат на гости против Фросиноне во рамките на петото коло од италијанската Серија А. Јасно е дека Јувентус е голем фаворит во ...
  сите 233 | | | веќе видена

  Лука Модриќ по примерот на другите фудбалери, призна дека затајувал данок и прифати затворска казна од осум месеци која ќе ја одлежи условно. Шпанија Модриќ ...
  сите 38 | | | веќе видена