Роналдо

  во

  Кристиано Роналдо и неговото исклучување се една од темите во спортските медиуми и денес. Португалецот заработи исклучување на дебито за Јувентус во Лигата на ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Првиот човек на „Старата Дама", Андреа Ањели се огласи по контроверзниот црвен картон кој го заработи Кристијано Роналдо и да му даде силна поддршка на ЦР7.Топ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Славниот италијански тренер, Марчело Липи, ја критикуваше одлуката на судијата Феликс Брих и неговите помошници во натпреварот помеѓу Валенсија и Јувентус, во ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Искусниот италијански тренер, Марчело Липи кој своевремено го водеше и Јувентус, ја искоментира ситуацијата која ја имаше Кристијано Роналдо на мечот против ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Шпанска ,,Марка” излезе со информација за непријатната ситуација која се случила во тунелот на на „Месталја“ на мечот од Јувентус и Валенсија каде ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Исклучувањето на Кристијано Роналдо завчера на неговото дерби во Лигата на шампионите за Јувентус во Валенсија предизвика голема дебата во светот на фудбалот, ...
  сите 145 | | | веќе видена