Роналдо

  во

  Поранешниот фудбалер на „Ѓаволите“, Оле Гунар Солскјер открива дека Сер Алекс Фергусон направил преседан со Кристијано Роналдо и ЦР7 бил единствениот кој добил ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ерик Џемба Џемба, фудбалер кој беше „рамо до рамо“ со Вејн Руни и Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, уште се нема откажано од фудбалот и во моментов ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во периодот 2003-2009, Кристијано Роналдо играл за Манчестер Јунајтед, но малку е познато дека неговите тренинзи беа проследени со потсмев на тогашните клубски ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Гарет Бејл повторно се поврзува со Манчестер Јунајтед и овој пат, за разлика од порано, не е исклучен тој трансфер. Пред 5 години, за 86 милиони фунти Бејл го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На крајот на оваа година ќе биде доделена „Златната топка“, а Рафаел Варан кој е еден од кандидатите смета дека не е важно кој ќе го добие ова престижно ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо, се соочува со банкрот. Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан е во финансиска криза и на неговата банкарска ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Заминувањето на Луис Назарио де Лима Роналдо од Барселона се смета за една од најголемите грешки во историјата на каталонскиот клуб, бидјеќи неколку години ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо, се соочува со банкрот. Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан е во финансиска криза и на неговата банкарска ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Мауро Икарди вечерва против Барселона на „Џузепе Меаца“ ќе биде главниот адут на Интер. Аргентинецот ќе има и специјален мотив. Икарди беше дел од познатата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сите го сакаат Јужноамериканецот, и поранешниот клуб и двата гиганти, тој ја чека промената на тренерот. Одлуката е блиску… Нема сомнеж, Хамес Родригез би ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ванда Нара како сопруга на Мауро Икарди често знае да се најде во фокусот на вниманието со провокативни фотографии на социјалните мрежи, но со оглед на тоа што ...
  сите 5 | | | веќе видена