Роналдо

  во

  Португалецот Кристијано Роналдо очигледно многу му недостига на Реал Мадрид. Иако тоа се претпоставуваше уште кога замина во Јувентус, Реал игра доста слабо, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Околу тоа колку Кристијано Роналдо работи на својата физичка подготвеност многупати се пишувало, со многу негови соиграчи кои биле зачудени од тренинг-режим, а ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо се врати во Торино после одморот и продолжи со тренинзите. Португалецот на социјалните мрежи се пофали со семеен тренинг од теретана, а во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Нема зима за Кристијано Роналдо, кога се во прашање парите, а како што објави Форбс, само од договорот со познатиот производител на спортска опрема Најк ќе ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Со години наназад, Јувентус важи за една од најпосакуваните фудбалски дестинации во Европа. Доволно е само да се потсетиме дека по деветгодишен престој во ...
  | | веќе видена

  Кристијано Роналдо ја покажува светската класа и во Италија, пред продолжението на првенството е најдобар голгетер во Калчото, но неговите конкуренти имаат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  „Кориере дело Спорт“ на својата насловна страна дека пренесува Јувентус му нуди нов договор на Марио Манџукиќ со важност до 2022 година. Актуелниот договор на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кои се најдобрите, односно највредните играчи во Европа, а со тоа може да се каже и во светот? Одговор на ова прашање се обидоа да ни дадат финансиските ...
  сите 60 | | | веќе видена