Роналдо

  во

  Сите го сакаат Јужноамериканецот, и поранешниот клуб и двата гиганти, тој ја чека промената на тренерот. Одлуката е блиску… Нема сомнеж, Хамес Родригез би ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ванда Нара како сопруга на Мауро Икарди често знае да се најде во фокусот на вниманието со провокативни фотографии на социјалните мрежи, но со оглед на тоа што ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во периодот од 2003. до 2009. година, Кристиано Роналдо настапуваше за Манчестер Јунајтед, а малкумина знаат дека неговите први тренинзи биле испратени со ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Белгијскиот фудбалер Еден Азар веќе долго време се поврзува со Реал Мадрид, а тие шпекулации добија интензитет откако Сантијаго Бернабеу го напушти Кристијано ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонија има фантастичен фудбалски бисер кој во редовите на италијанскиот гигант полека се развива во голем фудбалер. Секулов повеќе пати покажа дека се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На „Чизмата“ се воодушевени… Во Италија повторно се игра најдобриот фудбал! Лигата на шампионите утре и во среда се враќа на сцена, а на Апенините со нетрпение ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во време кога светот на спортот се врти околу парите, бизнисот, околу супер ѕвездите Роналдо, Меси, Леброн или Федерер, лесно е да се заборави на младите ...
  | | веќе видена

  Сите оние кои со големо внимание ги следеа сите случувања пред и после европскиот Супер куп кој се одигра во Скопје минатата година сигурно се сеќаваат на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, посака повторно да заигра во ист тим со Вејн Руни. Според Португалецот, Руни е одличен фудбалер. Напаѓачот во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, посака повторно да заигра во ист тим со Вејн Руни. Според Португалецот, Руни е одличен фудбалер. Напаѓачот во ...
  сите 11 | | | веќе видена