Роналдо

  во

  Колку и да им годи на навивачите на Манчестер Јунајтед кога официјалната страна на Премиер лигата ќе ги потсети на некој гол и успех од не така далечното ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо вчера учествуваше во победата на Јувентус на „Сан Сиро“ со победа од 0:2, а веќе утрово одлучи да си даде краток одмор. Во раните утрински ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо вчера учествуваше во победата на Јувентус на „Сан Сиро“ со победа од 0:2, а веќе утрово одлучи да си даде краток одмор. Во раните утрински ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин синоќа имаше голема желба да се докаже против својот поранешен клуб, италијанскиот шампион Јувентус, но таквата амбиција му донесе само проблеми ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Шпанците многу јасни. Скоро една деценија траеше трката помеѓу Лео Меси и Кристиано Роналдо околу тоа кој е најдобар фудбалер на Пиринеите. Јасно, тие ја водеа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Голманот на Јувентус, Војчех Шчесни во вчерашното дерби му одбрани пенал на Гонзало Игуаин при водство од 0:1 за својот тим, на крајот „старата дама“ славеше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најскапата и најзвучна летна аквизиција на калчо гигантот Милан, Гонзало Игуаин, е најголемиот виновник за поразот од 2:0 кој “росонерите” го доживеаа во дерби ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Динамо Загреб успеа да победи во дербито против Локомотива со 1-0 во хрватската лига, а со тоа продоложи со добрите игри со походот кон титулата. Меѓутоа, овој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Борусија го совлада Баерн во дербито, со 3-2, и втор пат во историјата на Бундес-лигата е без пораз по првите 11 кола (осум победи, три ремија) Борусија ...
  сите 89 | | | веќе видена