Рим

  во

  Папата Франциско првпат носеше маска за време на вршењето на својата јавна функција кога денес присуствуваше на молитва за мир во целиот свет со другите верски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Папата Франциск првпат носеше маска за време на вршењето на својата јавна функција кога денес присуствуваше на молитва за мир во целиот свет со другите верски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вечерва ќе стартува новата сезона во Лигата на шампионите и на програмата има осум натпревари, а еден ќе им привлече огромно внимание на фановите на Лацио кои ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Кинескиот гигант Huawei е подготвен темелно да се испита за да покаже дека нивната технологија не претставува никаков ризик за земјите што ќе ја вклучат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  (Денеска е 7 октомври според стар стил и се слават Св. маченици Сергиј и Вакх) Овие Свети маченици за верата Христова беа најпрво достоинственици на дворецот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Лацио после 13 години повторно е во групите од Лигата на шампионите, последен пат беше дел од елитата во сезоната 2007/08. Оваа сезона „небесно-сините“ ќе ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Виолинистката Бјанка Јулија Jозефин Коломпар (45) ја загреа студената загрепска вечер изведувајќи ја песната „Бог ја чува Хрватска“. Атрактивната музичарка со ...
  | | веќе видена

  По лошиот старт на сезоната, Рома успеа да врзе две победи во низа во Серија А, низа која стартуваше со Удинезе, а која продолжи вечерва и против Беневенто. ...
  сите 18 | | | веќе видена