Рим

  во

  Европскиот парламент утре ќе гласа за Резолуција за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Oва е документ со девет точки во кои се ...
  сите 408 | | | веќе видена

  Згодната романска манекенка Мадалина Генеа, го запре здивот на присутните, позирајќи на црвениот тепих, на премиерата на „Ирецот“ во режија на Мартин Скорсезе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вели дека ја прифатил поканата на италијанскиот премиер Џузепе Конте на крајот на месецов да се сретнат во Рим пред следниот самит на ...
  сите 408 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Официјален Рим повторно ќе го отвори прашањето за проширување на Европската Унија – на 29 октомври Заев ќе отпатува за Италија. Италија ќе се обиде да ја ...
  сите 408 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродромКако што ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром, јави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Тања Каракамишева преку Твитер побара од премиерот во заминување Зоран Заев да не влева лажна надеж дека Советот за општи работи на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Италијанскиот премиер Џузепе Конте го покани својот македонски колега Зоран Заев на средба во Рим пред самитот на Советот за општи работи (ГАК) на ЕУ. По лична ...
  сите 408 | | | веќе видена